Metināšana, valcēšana, plazmas griešana

Metināšana; frēzēšana, virpošana, plazmas-gāzes griešana, formu presēšana, trubu liekšana-valcēšana, ekstrudēšana, karstā un elektroķīmiskā.

Metināšana
TIG, MIG / MAG. Augstas kvalitātes metināšana.

Valcēšana
Valcēšana ieņem nozīmīgu lomu dažādu metāla konstrukciju apstrādē un sagatavē. Valcēšana, dēvēta arī kā hemmings, – tā ir metāla lokšņu malu liekšana un aizspiešana.

Valcēšana no parastās liekšanas atšķiras ar to, ka metāla loksne tiek saliekta un aizspiesta līdz pat 180 grādiem, un šī metālapstrādes tehnoloģija galvenokārt tiek izmantota detaļu pēcapstrādē dažādu drošības apsvērumu dēļ – drošības uzlabošanai (piemēram, pasargājot gūt ievainojumus no asām, neapstrādātām malām), pašas konstrukcijas nostiprināšanai, kā arī vispārējai tās vizuālā izskata uzlabošanai.

Plazmas griešana
Plazmas griešana ir tāda griešanas metode, kurā griežamā metāla loksne tiek izkausēta ar karstas plazmas spiediena palīdzību. Plazma ir jonizēta gāze ar ļoti augstu temperatūru, kas materiālu izkausē lokāli un precīzi. Tas ir viens no vispopulārākajiem un izmaksu ziņā – arī izdevīgākajiem metāla griešanas veidiem, kas sagriež alumīnija, tērauda, nerūsējošā tērauda un dažādu citu metālu veidus, ko nav iespējams sagriezt ar liesmas palīdzību, jo, griežot ar plazmu, katrai metāla loksnei tiek pievienotas attiecīgajam metālam atbilstošas gāzes.

Plazmas griešanas galvenās priekšrocības
Plazmas griešanas galvenās priekšrocības ir darba izpildes ātrums, iespēja sagriezt dažādus metāla veidus, kā arī spēja griezt biezas metāla loksnes. Turklāt plazmas griešana sniedz plašas iespējas metāla detaļu izgatavošanas dažādībā ģeometrisko formu izvēles ziņā, tāpēc, ka plazmas griešanu var pielietot arī tādās zonās, kur pieļaujamā griešanas virsma ir ļoti šaura.